Jaką rzecz zrobić, tak żeby broda wyglądała dobrze ?

Niejeden brodaty człowiek przemierza poprzez czas, w którym w jego brodzie występuje swoisty „łupież”. Oraz również dla niego, lecz także dla otaczających go ludzi, nie jest to nader fajne doświadczenie.
Broda wygląda w tego typu sposób, jakby pewnego razu postanowiła okazać się kulką ze śniegu, co po wstrząśnięciu, rozsypuje na wszelkie kierunki bialutki puch. Trudność w tym, iż zamiast cudownych płatków śniegu, czyniących romantyczną aurę, brodacz rozsiewa koło siebie części martwego naskórka.
Zniszczony naskórek nie jest zarezerwowany tylko dla brody, jednak wytwarza się na co dzień na całej sferze naszego ciała oraz jest z tego obszaru usuwany choćby w trakcie kąpania się. Lecz w kwestii bródki zadanie jest pogmatwane, gdyż grube, bujne włosy zarostu utrudniają eliminowanie nieprzydatnych organizmowi drobinek skóry, co sprawia powstawanie w brodzie elementów na kształt łupieżu.
I naturalnie wtedy następuje czas na zaopatrzenie swojego brodacza w stosowne kosmetyki do brody, choćby brandu Pan Drwal i tzw. kartacz.

szampon do brody

kosmetyki do brody

Kartacz, to istotnie właściwie dopasowana szczota do brody, która zrobiona została ze sztywnego włosia, umożliwiającego wyeliminować zbędny naskórek a dodatkowo leciutko nawodnić brodę. Dzieje się tak, dlatego że regularne wyczesywanie włosów przyspiesza wytwarzanie sebum, jakiego miara znacząco zmniejsza się w czasie zapuszczania włosów. Co więcej, czesanie bródki kartaczem, przesyła do mózgu znak, że w takiej sferze organizmu coś ma miejsce. Wskutek tego w okolice twarzy wysyłana jest większa liczba składników odżywczych, a w efekcie – broda szybciej rośnie.

Zezwala to rychlej przebrnąć przez moment „drapiącej brody”, a wraz z stosowaniem środków na przykład szampon do brody lub też olejek, da się nie pamiętać już o każdych nieprzyjemnych spostrzeżeniach, powiązanych z jej posiadaniem.