Pare wiadomości na temat butów vintage.

Termin vintage w branży mody znaczy ubiór pochodzący z innej epoki bądź na takowy wystylizowany. Może to być również styl odziewania się, integrowania części z licznych czasów. Przeważnie ubiór mający więcej niż 20 lat bywa już traktowany jako vintage.
W tymże stylu ubierają się aktorki oraz modelki – Julia Roberts, Renée Zellweger bądź Kate Moss.

Pod warunkiem, że wybieramy ciuchy kreatywne, wywodzące się z minionego okresu, winny to zostać ubrania dobrej jakości. Jedynie trwałe, wytworne materiały opierają się upływowi czasu i zachowują należyty wygląd. Alternatywnym rozwiązaniem jest natomiast uzupełnienie części stroju szykowanych jako starsze.

buty vintage

Jeśli przeglądnąć trendy poszczególnych dziesięcioleci poprzedniego stulecia, jesteśmy w stanie pokazać elementy, jakimi cechują się buty vintage:
– okres \’40 to obuwie na słupku czy też korku, z zaokrąglonymi czubkami, w modzie autorytetem była wówczas Rita Hayworth,
– lata 1950-1959 jest to epoka takowych gwiazd filmowych, jak Grace Kelly , lub też Marlin Monroe. Oczywistym jest więc, iż wszelkie z pań chciały błyszczeć, jak one. Nieodzwonączęścią garderoby były buty na obcasie,

– lata 1960-1969 to odejście od butów na wysokim podniesieniu. Szpilki zostały zastąpione poprzez buty na niskim lub zupełnie płaskie buty. Modne bywały również kozaki do kolan. To czas Jacqueline Kennedy, Audrey Hepburn oraz Twiggy.
– lata 1970-1979 to powracanie do obuwia na obcasie. Nie bywały to zaś szpilki, lecz stabilne, grube słupki bądź koturny. osobami z tamtych lat są aktorka Farah Fawcett i modelka Bianca Jagger.

Buty vintage

– okres 1980-1989 to już mocna mieszanka: buty na obcasie, mokasyny, plastikowe sandały…
Jak można dostrzec, alternatyw występuje dużo. Stawiając na buty vintage, typowe dla konkretnego czasu w modzie, dobrze zadbać dodatkowo o pozostałe stylowe akcesoria. Idealnym dopełnieniem będą właściwe okrycia głowy, binokle, torebki bądź szaliki.
Takie dodatki pozwolą
stworzyć własny styl.

Źródło: klunken.pl