Przyjęcie dla dziecka


Za niezadługo nasza pociecha ma urodziny. Chciałabym urządzić przyjęcie, na które będzie można zaprosić znajomych dziecka. Wiem, że na rynku znajduje się moc firm, restauracji i przeróżnych miejsc, jakie urządzają tego typu imprezy dla maluchów.
Po głębszym zastanowieniu doszłam natomiast do wniosku, że biorąc pod uwagę cen takiej frajdy, okres jej trwania, a podobnie oryginalność, a co za tym idzie, zadowolenie naszych pociech, lepiej będzie samemu zaaranżować takie przyjęcie.
Wszystko zadecydowaliśmy zaaranżować w naszym mieszkaniu. Mamy dosyć pokaźny ogród, gdzie wszystko mogłoby się odbywać. Zdecydowaliśmy przygotować na własną rękę zaproszenia. Wdzialiśmy je w nietypowe, jak na tę sytuację wyrażenia i zaprosiliśmy w nich, iżby goście przyszli w komfortowych ubiorach, nie przejmowali się zbytnio zakupem prezentów oraz przynieśli ze sobą dużo wyśmienitego humoru.
Przyjęcie zaczęło się od obiadu. Z kolei były jeszcze przekąski. Zadbaliśmy nie ledwie o to, żeby jadło było barwne i zachęcało do zajadania, jednak także iżby było zdrowe. W kazusie takich spotkań powinno się porozmawiać z rodzicami poproszonych maluchów, iżby dowiedzieć się czy któreś z nich nie jest na jakiejś szczególnej diecie. Zawsze należy to uszanować oraz nie zezwolić aby jakiekolwiek dziecko odczuwało się gorsze bądź nie mogło posmakować czegoś ze stołu.
Po obiedzie wyprawiliśmy krótką rozrywkę na siedząco, tuż przy stolikach, aby dzieciom nieco się poukładało w brzuszkach. Następnie ruszyliśmy ich z położenia. W Necie i w kilku książkach z biblioteczki wyszperaliśmy sporo interesujących zabaw i gier dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Poniektóre postulowały sprytu, inne szybkości, jeszcze inne wynalazczości. Pośród nich wyłowiliśmy też dwie, które postulowały nieco tańca oraz gimnastyki.
Mój ślubny jest wybitnym organizatorem dziecięcego czasu, toteż poprowadził prawie wszelkie rozrywki, wzbudzając przy tym salwy rechotu milusińskich. Mnie natomiast udało się zabawić brzdące kilkoma twórczymi zadaniami z użyciem kredek oraz barwnych materiałów.
Już wiemy na pewno, iż takie przyjęcie będziemy organizować co rok. Rodzice, nie bójcie się takich wyzwań. To może być wybitna ubaw również dla nas.
Źródło: endorfins.pl