Szkoły coraz częściej przeprowadzają szkolenia bhp on-line


Od kilku lat na wielu uczelniach wyższych króluje moda na prowadzenie kursów z zakresu bezpieczeństwa higieny pracy, w skrócie BHP, przez akademicką witrynę internetową. Jest to bardzo fajna idea, ponieważ posiada w sumie same plusy. Sam pamiętam, że musiałem taki kurs zaliczyć i powiem Wam że byłem zadowolony z jego formy, szczerze polecam.
Przejdę więc troszkę może do szczegółów.
Kurs BHP on-line odbywa się za pomocą witryny naszej uczelni, tak jak nadmieniłem wcześniej. Później wypełniamy prosty formularz z naszymi danymi i danymi naszej uczelni i tyle. Po wypełnieniu wszystkich danych przechodzimy na witrynę naszego kursu, gdzie wybieramy go z listy dostępnych innych ćwiczeń. Na witrynie szkolenia BHP przez sieć otrzymujemy zestaw do przeczytania online która po przeczytaniu da nam wartościową wiedzę do przystąpienia do testu. Test jest w formie zamkniętych pytań, których jest dziesięć, w każdym odpowiedź a,b i c. Pytania są wręcz trywialne więc wypełnienie testu nie zajmuje więcej jak kilka minut. I tak oto odbywa się kształcenie z zakresu BHP. Prosto, ekspresowo i przyjemnie.
Podsumowując ideę prowadzenia kursów BHP przez internet, można śmiało stwierdzić że jest to istny strzał w dziesiątkę. Dzięki szkoleniu BHP w formie zdalnej, siedząc przed komputerem, tabletem, smartphonem, szczędzimy czas. Szczędzimy czas nie tylko swój, ale także osób prowadzących takie lekcje, często trwające kilka dobrych godzin. Szkoła wyższa nie ponosi wtedy również żadnych wydatków związanych z przygotowaniem tegoż kursu, jak chociażby wybranie sali, opłacenie instruktora. Propozycja zaaranżowania szkoleń BHP przez internet to idealny pomysł i powinien zostać odgórnie wprowadzony jako wymóg dla każdej uczelni wyższej właśnie w formie zdalnej. Nie trzeba wtedy marnować własnego i czyjegoś czasu jak i pieniędzy.źródło: http://bhpkadryplace.com.pl